עורך דין ביטוח בחיפה

בחיי היום יום יש לא מעט תרחישים המחייבים הגשת תביעה כנגד חברת ביטוח.
שריפה או פריצה לדירה או לעסק, נזק לרכב בתאונת דרכים, פציעה בתאונת עבודה, כל אלו מהווים דוגמאות למצבים בהם מוגשת תביעה כנגד חברת ביטוח לקבלת פיצוי בהתאם לתנאי פוליסת ביטוח שהוצאה.
לעיתים התביעה תעבור בצורה חלקה. לא כל תביעה מחייבת הליכים משפטיים. למעשה חלקן הגדול של תביעות ביטוח מסתיימות בצורה חלקה באמצעות טיפול ישיר מול חברת הביטוח.
תאונת דרכים יכולה להסתיים בתשלום הוצאות התיקון במוסך על ידי חברת הביטוח, תביעת פריצה לדירה יכולה להסתיים בכך שחברת הביטוח תשלם את הנזק בהתאם לדו"ח השמאי לו כולם מסכימים ועוד.
אך לעיתים, מתעוררת מחלוקת והדברים אינם מסתיימים בצורה חלקה.
כך, לדוגמה, ישנן תביעות הנדחות על ידי חברת הביטוח בנימוק שאינן מכוסות בהתאם לתנאי הפוליסה.
ישנן תביעות שחברת הביטוח מכונה לשלמן אך הסכומים המוצעים על ידה נמוכים מסכום הנזק שנגרם לדעתו של המבוטח.
במקרים כאלו של מחלוקת, המבוטח הממוצע איננו מסוגל להתמודד עם חברת הביטוח המנוסה, עם עורכי דינה המטפלים בתביעות שכאלו כעניין שבשגרה.
עבור המבוטח מדובר באירוע חד פעמי, שכן לא בכל יום הוא נתקל בצורך להגיש תביעת ביטוח והוא יתקשה להתמודד עם חברת הביטוח שזאת שגרת יומה.
לצורך כך, קיים עורך דין ביטוח שיסייע למבוטח להגיש תביעה נגד חברת הביטוח.
העורך דין ינחה את המבוטח ביחס להתנהלות הרצויה, יסביר לו אלו מסמכים עליו להמציא, יפרש את תנאי הפוליסה ויחליט על האסטרטגיה הנכונה שתאפשר ללקוח שלו לקבל פיצוי הולם מחברת הביטוח.
עורך דין ביטוח יכנס למשא ומתן עם חברת הביטוח.
לא פעם, עצם המעורבות של עורך דין ביטוח תגרום לחברת הביטוח להתגמש ולהתפשר ולעיתים יהיה צורך לפנות לערכאות משפטיות.
עורך דין ביטוח ילווה את המבוטח מהשלבים המוקדמים של התביעה וייעץ לו בכל שלבי התביעה על מנת להשיג עבורו את הסכום המקסימלי האפשרי בתוקף הנסיבות.